Ekologické zdroje

Ekologické bývanie

Energia slnka patrí medzi obnoviteľné zdroje energie a môžeme ju využívať rôznymi spôsobmi a pre rozdielne účely. S neustále rastúcimi cenami energií sa do popredia ako jedna z výhod dostávajú energetické úspory a zväčšuje sa okruh zákazníkov, pre ktorých sa solárna energia stáva taktiež rentabilná.

Ponúkame vám solárne panely a systémy COSMO slúžiace predovšetkým k ohrevu úžitkovej vody, prikurovaniu a vyhrievaniu bazénu. Využitie týchto ekologických solárnych zariadení jednoznačne zvyšuje hodnotu vášho objektu.

Alebo napríklad tepelné čerpadlá pre vykurovanie zažívajú v poslednej dobe boom. Využívajú se najmä u nízkoenergetických stavieb. Existuje niekoľko druhov – tepelné čerpadlo vzduch/voda, voda/voda, zem/voda.

So zvyšujúcim sa výkonom čerpadiel sa taktiež zvyšuje požiadavka na objem akumulácie. Preto je dôležitou súčasťou hydraulického zapojenia tepelného čerpadla akumulačný zásobník. Pod značkou COSMO dodáváme tieto zásobníky v objeme až 2000 litrov. Vyrovnávajúce zásobníky COSMO zasa vytvárajú priestor pre využitie zaujímavých kombinácií tepelných zdrojov, napríklad kotol na pelety alebo už zmieňované solárne panely.

Obnoviteľné zdroje energie

Ceny energií v Slovenskej republike neustále rastú. Je to dané jednak zložitým systémom domácich dodávateľov tepla a jednak celosvetovým problémom s nedostatkom zdrojov. Najvyšší čas začať uvažovať o iných, alternatívnych zdrojoch energií. Obnoviteľné zdroje energie sú na rozdiel od fosílnych palív nevyčerpateľné – obnovujú sa. Ide napríklad o solárnu energiu. V podmienkach Slovenskej republiky sa využívajú obnoviteľné zdroje ako je voda, vietor, slnko a biomasa. Máme pre vás jedinečnú ponuku produktov využívajúcich obnoviteľné zdroje energie pre vykurovanie a prípravu teplej vody.

Budúcnosť vykurovania klope na dvere

Už to bolo dlho na spadnutie. Dlho sa o tom hovorilo medzi najväčšími odborníkmi v oblasti vykurovania všetkých možných priestorov. Ako zareaguje konkurencia a dovozcovia drahých surovín? Ako zareaguje naša planéta? Isté je jedno – GC SKUPINA už začala…

Prelistujte si katalógy a prejdite si v kľude našu ponuku produktov v rámci obnoviteľných zdrojov energie. S ich využitím šetríte energiu, máte nižšiu spotrebu a zároveň dáváte „zelenú prírode“. Takže vám ich rozhodne, a nielen my, doporučujeme!

Ide o vykurovanie. Presnejšie, ide o kotly na pelety a ich moderná podoba. CosmoTHERM G25, určený k spalovaniu drevných peliet, predstavuje totiž prvý z radu ekologických kotlov na biomasu v rámci našich domovských produktov. Veľkou výhodou drevných peliet je čistota a pohodlnosť pri ich používaní. Kotol na pelety je vhodný pre tých z vás, ktorí majú záujem o ekologické vykurovanie s malou náročnosťou obsluhy, ale nechcú platiť ročne vysoké čiastky za plyn alebo elektrinu.

Taktiež splyňovacie kotly na kusové drevo CosmoTHERM sú spoľahlivé, pohodlné, vysoko efektívne a ekologické. Zaručujú vám totiž automatickú prevádzku, jednoduchú obsluhu, a zároveň nízku spotrebu paliva a nízku emisnú zátaž pre okolie.

Ekologické, energeticky úsporné a hospodárne vykurovanie a ohrev teplej vody vám ponúkajú kondenzačné kotly Brötje, ktoré predstavujú najdokonalejšie vykurovanie pre takmer každý prípad použitia. Sú bezpečné a spoľahlivé, nenápadné a pohodlné. A to všetko pri vynikajúcom pomere ceny a výkonu.

Pozrite sa na príklady zostáv solárnych setov a kondenzačného kotla. Určite si vyberiete. Naviac vám taktiež ponúkame priestorovú, kotlovú a solárnu reguláciu v jednom – všetko môžete obsluhovať z jednej priestorovej regulácie z pohodlia obývačky.

kolektory